23 Nisan Etkinlikleri: 23 Nisan Hatırası

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için etkinlik fikri

Okulunuzun bir köşesinde saman kağıdı dediğimiz “kraft kağıdı” olarak da satılan bir kağıtla duvardan aşağıya inen bir fon ile fotoğraf stüdyosu hazırlayabilirsiniz. Okulunuzun elektronik eşyaları içinde büyük aydınlatmalar var ise köşeniz daha da harika bir yer olabilir.

kraft kağıdı

Kraft kağıdı dediğimiz büyük boy saman kağıdını ambalaj malzemeleri satan dükkanlardan alabilirsiniz.  Fiyatları da gayet makul. Büyük ihtimal kilo ile satıyor olacaklar.

En az 4 m uzunluğunda bir kağıt alsanız yeterli olabilir. Duvardan en az 2 m yükseklikten aşağı doğru kağıdı saldığımızı düşünürsek yerde de en az fon oluşturabilmek için bir 2 m daha kağıt lazım olacaktır. Garanti olsun diyorsanız 5 m alın 🙂

Duvar boyasına zarar vermemek için kağıt bant ile kraft kağıdını

kağıt bant

yapıştırmanız gerekiyor. Yapıştırma yerinin gözükmesini istemiyorsanız üstüne halka, şerit veya püsküllü kağıt süslemelerden alıp tutturabilirsiniz.

Fonu yukarıdan aşağı saldıktan sonra yere de sabitlemek de yarar vardır. Üstüne basıldığında kaymaması ve buruşmaması için muntazam bir şekilde yere bakan kenarları da kağıt bantla sabitleyebilirsiniz.

Geldik fon kağıdını süslemeye. Ben en alışagelmiş fikri verip aradan çekileceğim artık. Olayı farklılaştırabilir bu şekilde de kullanabilirsiniz.

“23 Nisan Hatırası 2017” şeklinde kağıdın üstüne harflerle süsleme yapılabilir. Harfleri çıktı olarak da alabilirsiniz veya siyah karton alıp farklı şekillerde kesip de yapıştırabilirsiniz.


Fon üzerine A4 boyutunda harfler yapıştırabilirsiniz. 23 nisan hatırası harflerini pdf olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

23-Nisan-Hatırası.pdf (30 indirme)

 

error: Sadece link ile paylaşım yapınız.