Animals 1 Flashcards: Hayvanlar Kelime Kartı

 

İngilizce hayvan isimleri kelime kartlarını ücretsiz indirin.

6  hayvana ait İngilizce kelime kartları yer almaktadır. Farklı hayvanlara yer verilmiştir. Burada amaç hayvanları yaptıkları hareketlerle anlatmaktır. Arı ve kelebek için “uçmak”, kedi ve köpek için “koşmak”, kurbağa ve tavşan  içinse “zıplamak” fiili kullanılır.

İngilizce hayvan isimleri tek tek tanıtılır. Bu adım iki üç kez tekrarlanır. Daha sonrasında akılda kalanların gösterilmesi için İngilizce hayvan ismi söylenir ve öğrenen bu kartı gösterir. Bu adım da iki üç kez öğrenene bağlı olarak tekrarlanabilir.

Sonrasında İngilizce hayvanlardan bahsederken kullanacağımız asıl ifadeler şunlardır;

A bee flies.
A butterfly flies.
A cat runs.
A dog runs.
A frog jumps.
A rabbit jumps.

Bu ifadeleri kullanmadan önce “koşmak, uçmak ve zıplamak” fiilleri hareketlerle anlatılmaya çalışılır ve aynı anda İngilizce anlamları tekrarlanır. Sonrasında hayvanlarla beraber hareketler tekrarlanır ve cümleler kurulmaya başlanır. İlk etapta amaç cümle içinde fiilleri hayvanlarla kullanmak ve kulak aşinalığı sağlamaktır. Öğrenenden hemen cümle kurulması beklenmez.

Kedi resmi gösterilip “run run run” diye ritim tutulabilir. Tavşan gösterilip “jump jump jump” vb. çeşitlilikler derse katılabilir.

Dersin devamında “Which animal runs?”, “Which animal jumps?” gibi sorularla İngilizce hayvan isimleri tekrar ettirilebilir.

Kalabalık bir sınıfta 2 li “uçanlar”, “zıplayanlar” ve “koşanlar” grubu yapılıp tahtaya çıkarılabilir. Her biri bir hayvanı çekiliş ile seçip o rolü üstlenmelidir. “Jumpp!” denildiğinde o harekete ait hayvanlar zıplamaya başlayacaktır. “Runn!” denildiğinde diğer bir grup…

İngilizce hayvanlar küçük boy kelime kartları indir
Animals Küçük Boy Kartlar

İngilizce hayvanlar büyük boy kelime kartları indir
Animals Büyük Boy Kartlar

 

 

error: Sadece link ile paylaşım yapınız.