6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Etkinlikleri İndir

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Kelime Anlamları

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Kelime Anlamları İndir

6. Sınıf Occupations kelime anlamları liste halinde bu çalışmada yer almaktadır. Occupations meslekler İngilizce ve Türkçe anlamları listelenmiştir. 6. sınıf 6. ünite Occupations kelime anlamları dışında dosyada ünitede geçen cümle kalıpları ve İngilizce örnek cümleler de yer almaktadır. Birebir İngilizce ders anlatımlarında ve sınıf ortamında konu tekrarı yaptırılırken veya ünite başında bu çalışma dağıtılabilir.

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Resimli Sözlük İndir

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Picture Dictionary İndir

Bu çalışmada siyah beyaz resimlerle Occupations kelime listesi hazırlanmıştır. 6. Sınıf 6. Ünite Occupations ünitesinde geçen 40 kelimenin İngilizce anlamları resimleri ile beraber verilmiştir. 6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations İngilizce resimli sözlük kelime listesi indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations PowerPoint Slayt Gösterisi İndir

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations
PowerPoint Slayt Gösterisi İndir: 

Occupations Kelimeler ve İngilizce Örnek Cümleler 

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations PowerPoint slayt gösterisinde 68 slayt yer almaktadır. Kapsamlı bir şekilde hazırlanmış bir çalışmadır. Bol resimli,İngilizce örnek cümlelerin yer aldığı powerpoint sunum gösterisinde;

  • I can…
  • I’m interested in…
  • I’m good at…
  • He/She is interested in…

gibi cümle kalıpları da işlenmiş ve örnek cümleler ile konu pekiştirilmeye çalışılmıştır. Slayt sonunda kısa bir kelime alıştırması da yer almaktadır.

6. Sınıf 6. Ünite Occupations Kelimeleri ve Alıştırmalar PowerPoint Slayt Gösterisi İndir

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations meslekler konusu ile ilgili 28 soruluk alıştırma bu slayt gösterisinde yer almaktadır. Sınıf içinde fotokopiye gerek kalmadan konu tekrarı yapmak için bu çalışma kullanılabilir. Occupations slayt gösterisi test soruları ve eşleştirme bölümlerinden oluşmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan Occupations test çöz eşleştir sunumunu indirebilirsiniz.

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Kelime Listesi ve Konu Anlatımı 

Occupations meslekler ile ilgili İngilizce-Türkçe kelime listesi ve örnek cümlelerle zenginleştirilmiş konu anlatımına göz atmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

6. Sınıf İngilizce 6. Ünite Occupations Kelime Listesi ve Konu Anlatımı 

error: Sadece link ile paylaşım yapınız.
x