5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Etkinlikleri İndir

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello ile ilgili çeşitli etkinlikler ve alıştırma kağıtları burada bulunmaktadır. Yenilenen ve güncellenen dosyalara tekrardan göz atıp ihtiyacınız olanları indirebilirsiniz.

Alıştırma kağıtları countries nationalities languages greetings gibi konuları içermektedir. Speaking ve writing becerilerine ağırlık verilmiştir. Bolca bayrak boyama ve ülke isimleri alıştırma kağıtlarında kullanılmıştır.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Kelime Listesi ve Konu Anlatımı

Ünitede geçen kelimeler ve cümle kalıplarına yer verilmiştir. Sınav öncesi genel tekrar veya konuya girişte genel hazırlık amaçlı hazırlanmıştır.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Görselleri İndir

Derste konuya giriş amaçlı veya pano süslemesinde kullanılabilecek bir dosyadır.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Colouring Flags and Writing Activitiy İndir

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello etkinlik dosyasında  bayrak boyama ve verilen bilgileri kullanarak ülke, millet ve yabancı diller ile ilgili cümleler kurma alıştırmaları yer almaktadır. Ülkelerden her birini bir başka öğrenciye verilip sınıf çalışması yapılabilir.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Countries Nationalities Flags Worksheet İndir

20 adet ülke bayrağı ve bunlarla ilgili cümlelerde ülke isimleri ile boşlukların doldurulması için hazırlanmıştır. Yabancı diller ve millet isimleri cümlelerde ipucu olarak verilmiştir. Sadece ülke isimlerini bularak alıştırmayı tamamlamaları gerekmektedir. 

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Speaking
Cards Activity İndir

Ünitede geçen cümle kalıpları bu etkinlikte yer almaktadır. Cümle kalıpları kesilir bir kaba konur. Her öğrenci bir karakter resmi seçer. Kabın içinden cümle kalıbı çekilir ve o karakter bir cümle kurar.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Writing Dialogues Activity İndir

İlk bölümde öğrenciler verilen resimdeki bilgiyi kullanarak cümleler kurar. Bayrakların hangi ülkelere ait olduğu bilmeleri gerekir. Diğer bölümde ise tabloda verilen bilgileri kullanarak diyalog yazarlar.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Tracing Country Names and Colouring Flags Activity Exercise Worksheet İndir

Ülke isimlerinin yazılışını pekiştirmek ve bayrakların renklerini araştırıp öğrenmek için hazırlanmış bir etkinliktir. Etkinlik tamamlandıktan sonra sınıf içi veya koridor süslemesinde kullanılabilecek güzel bir görsel elde edilebilir. 
5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Konu Anlatımı

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello ile ilgili detaylı kelime listesine ve konu anlatımına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


5. Sınıf İngilizce 1. Ünite Hello Ders Anlatımı


Önemli: Bilginbakterim.com websitesinde yayınlanmış olan her türlü yazılı içerik özgündür. Kopyalanarak başka bir websitesinde paylaşılması yasaktır. Sadece sayfa linki vererek siteye yönlendirme yapılması gerekmektedir.

error: Sadece link ile paylaşım yapınız.
x